Dzieci Maryi

W dniu 29 maja 2016 roku podczas niedzielnej Mszy Świętej w naszej parafii 16 dzieci zostało przyjętych przez Księdza Proboszcza do wspólnoty scholi "Dzieci Maryi".

Przyjęły na siebie 10 Zadań Dziecka Maryi:
1. Dziecko Maryi, żyje w Łasce Uświęcającej.
2. Bierze czynny udział w niedzielnej Eucharystii.
3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
4. Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
5. Pogłębia swoją wiedzę religijną i systematycznie uczęszcza na spotkania wspólnoty.
6.Kocha swoją parafię i aktywnie włącza się w jej życie.
7. Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
8. Jest wzorem ucznia w szkole.
9. Śpieszy bliźnim z pomocą.
10.Jest świadkiem i apostołem Jezusa w otoczeniu.

W czasie przyjmowania do wspólnoty, Księża założyli nam cudowny medalik, Maryi Niepokalanej, który nosimy z wielką dumą. W tym roku spotykamy się w d dwóch grupach:
Schola starsza w środy o 16.00
Schola młodsza w niedzielę o 10.30 - czyli godzinę przed Mszą Świętą.
ZAPRASZAMY chętne dzieci i młodzież do włączenia się z nami w śpiew podczas Eucharystii o godz. 9.30 i 11.30.

Spędzamy razem wakacje i okolicznościowe spotkania integracyjne jak: urodziny, ognisko, spotkanie ze św. Mikołajem, czy Andrzejki...

I nasze wakacje zasponsorował nam Pan Tadeusz Wrześniak, właściciel wielu hut szkła w Polsce.
W tym roku, sami trochę popracowaliśmy, sprzedając palmy na nasze wakacje w Tuchowie i Ciężkowicach.
spójrzcie tylko na zdjęcia :)

Kliknij by powiększyć