Żywy Różaniec

Do Ciebie się cały świat ucieka,
Przez różaniec Twej pomocy czeka,
Różańcowa Dziewico Maryjo!

Tymi słowami, 13 października w kolejną już rocznicę objawień fatimskich, rozpoczęliśmy w parafii Szewna niezwykłe wydarzenie. Jak w każdy październikowy wieczór odmawialiśmy modlitwę różańcową, ale tym razem był to różaniec inny, żywy, w którym każde Ojcze nasz… i każde Zdrowaś Maryjo… to inna osoba: dzieci z przedszkola, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, Koła Żywego Różańca, członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego i Domowy Kościół. Każda z tych osób trzymała znicz, który rozświetlał ciemne wnętrze kościoła stwarzając niepowtarzalny klimat zadumy i skupienia nad tajemnicami bolesnymi różańca świętego. W szczególności cieszyła obecność osób w różnym wieku, od najmłodszych, kilkuletnich dla których było to pierwsze tego typu wydarzenie, do najstarszych, którzy od lat są przykładem wytrwałości w wierze. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii ks. dr Tomasz Cuber, który w szczególności polecił Matce Bożej misję odbudowy szewieńskiej wspólnoty osób wierzących.