TRIDUUM PASCHALNE 2019

Wielki Czwartek

W naszym kościele przeżywanie Triduum Paschalnego rozpoczęliśmy o godz. 18:00 Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii oraz sakrament Kapłaństwa. Ponieważ to szczególny dzień dla kapłanów była to też okazja do podziękowania naszym duszpasterzom za ich służbę w parafii.
Po Mszy św. nastąpiło przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22:00
19:30 – Adoracja prowadzona przez Ruch dla Lepszego Świata
Wielki Piątek
Obchody Wielkiego Piątku to wspomnienie męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 17:30 uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. O godz. 18:00 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej – liturgia słowa, adoracja krzyża, komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do północy.
21:00 – Adoracja prowadzona przez rodziny z Domowego Kościoła
22:00 – Adoracja prowadzona przez Rodzinę Bł. Edmunda Bojanowskiego
Wielka Sobota
Wielka Sobota to dzień ciszy i oczekiwania. W godzinach dopołudniowych od 8:00 do 13:00 odbywało się święcenie pokarmów wielkanocnych. Przez cały dzień do godz. 19:00 można było także uczestniczyć w Adoracji Pana Jezusa w grobie. O godz. 13:00 modlitwę adoracyjną prowadziły dzieci z Przedszkola Parafialnego.
Wieczorem o godz. 19:00 rozpoczęło się Nabożeństwo Wigilii Paschalnej. Liturgia składała się tradycyjnie z czterech części.
Liturgia Światła – poświęcenie ognia.
Liturgia Słowa
Liturgia Chrzcielna – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
Liturgia Eucharystyczna
WIELKA NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
6:00 – Msza Św. z uroczystą Procesją Rezurekcyjną