Spotkanie osób działających w Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie

W środę 12.12 gościliśmy w naszej parafii ks. dr Tomasza Cubera – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin z Kurii Diecezjalnej. Po Mszy św. o godz. 16:30 odprawionej przez ks. Tomasza na plebani odbyło się spotkanie dla osób działających w Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie w Szewnie. Była to okazja do podsumowania ostatniego roku działalności centrum. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, które pozwoliły na ocenę obecnej sytuacji a także pomogły w planowaniu działań na przyszłość. Najważniejszym wnioskiem z dyskusji okazała się potrzeba dotarcia z informacją o działalności KCPR do jak największej liczby parafian w naszym dekanacie. Nadal niewiele osób wie w jakich sprawach można zgłaszać się do Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie i jaką pomoc można tam uzyskać. W nadchodzącym roku będzie pewnie wiele okazji by o tym przypomnieć a najbliższą z nich będzie  Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu przypadająca w tym roku 30 grudnia.