Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego

„Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” w Szewnie powstała 14 czerwca 2011 r.

Obecnie obowiązki przewodniczącej pełni: Pani Urszula Sokół , jej  zastępczynią jest Marzena Słapek. Do naszej wspólnoty należy  15 osób, zaangażowanych w realizowanie charyzmatu bł. Edmunda w naszej parafii oraz 8 osób wspierających nas modlitwą i cierpieniem.

   zadania i inicjatywy formacyjne członków

Rodzina bł. Edmunda spotyka się raz w miesiącu (drugi poniedziałek miesiąca). Każde spotkanie poprzedzone jest kwadransem o bł. Edmundzie, uczestnictwem w Eucharystii, po której uczestniczymy w nowennie do
bł. Edmunda Bojanowskiego, połączonej z odczytywaniem intencji zapisanych w Księdze Próśb
i Podziękowań, odmówieniem Litanii do bł. Edmunda zakończona ucałowaniem relikwii Ojca Założyciela.

W trzeci piątek miesiąca członkowie Rodziny przygotowują i prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu. Od października schola RBE  z młodzieżą naszej parafii prowadzi śpiew podczas tych adoracji.

 realizacja zadań apostolskich i charytatywnych

Członkowie Rodziny wraz z siostrą Blanką systematycznie odwiedzają osoby starsze, samotne i chore, pomagają przy organizacji spotkań dla chorych i samotnych (wakacyjne i  opłatkowe). Włączamy się także w pomoc Dzieciom Bł. Edmunda w Boliwii.