XXX niedziela zwykła – 25.10.2020

1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach, których data poświęcenia jest nieznana przeżywamy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy Bogu za naszą świątynie, modlimy się za wszystkich budowniczych, ofiarodawców i kapłanów, dzięki którym mamy Dom Pański. Przypominamy o stosowaniu wszystkich wymogów i zasad związanych z pandemią koronawirusa.

2. Dzisiaj siostry z Rodziny Bł. Edmunda po każdej Mszy świętej zbierają ofiary na budowę ochronki w Tacnie w Peru. Bóg zapłać za hojność serca.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu przyjęli sakrament bierzmowania za godną postawę i przestrzeganie ustalonych zasad. Dziękuję rodzicom bierzmowanych za ofiarę złożoną na nowe nagłośnienie kościoła.

4. Przypominamy, że na stoliku pod chórem leżą kartki wypominkowe.

5. W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z obostrzeniami epidemicznymi nie będzie procesji na cmentarz. Po Mszy świętej o godzinie 11.30 w kościele będzie modlitwa wypominkowa ze stacjami i różańcem. Cmentarz odwiedzamy indywidualnie.

6. W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 10.00 i 16.30. Po każdej Mszy świętej modlitwa wypominkowa.

7. Przypominamy, aby pamiętać o porządku na naszym cmentarzu.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy do sprzątania II część ul. Górnej.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jakub Koseła z Wierzbicy i Sylwia Gierczak z ul. Kieleckiej – zapowiedź I.

1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

2. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli po nagrodę wieczną do Pana: Jan Kałuża l.92, zam. Świrna. Wieczny odpoczynek….

3. Dzisiejszy dzień i nowy tydzień zawierzmy Matce Bożej: Pod Twoją obronę…