XIX niedziela zwykła – 2.08.2020.

1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła, dziękujemy Wam za obecność i modlitwę w naszej świątyni. Ze względu na nasilającą się pandemię przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maskami ochronnymi, gdy przebywamy w kościele. Wydaje się, że jest to najprostsza i najskuteczniejsza rzecz, jaką możemy zrobić dla siebie nawzajem.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzili wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona

– w wtorek wspomnienie św. Klary

– w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

– w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP w polskiej tradycji ludowej zwane Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę i na każdej błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców.

1. Za tydzień uroczystość odpustowa św. Rocha. Kazania na mszach dopołudniowych i sumę odpustową odprawi ks. kan. dr Marek Kumór, dyrektor duszpasterstwa ogólnego diecezji sandomierskiej. W szczególny sposób zapraszamy na Mszę św. o godzinie 11.30., na zakończenie której będzie procesja wokół kościoła. Bardzo proszę by jeden feletron wzięła wspólnota domowego kościoła, a drugi rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, poduszkę dzieci, a różaniec koła żywego różańca.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu sprzątali: Kozłowski Piotr, Kozłowska Anna, Grubner Ryszard, Pater Katarzyna, Pater Mikołaj, Heba Andrzej, Heba Marian, Musiał Marzena. W piątek na godzinę 18.30. zapraszamy do sprzątania kolejnych mieszkańców z ul. Dolnej od państwa Serwinów do państwa Jabłońskich. Bardzo dziękuję za wykoszenie trawy między parkingiem a murem kościelnym oraz wokół kościoła państwu Romanowi i Monice Kacuga.

3. Po spotkaniu Rady Parafialnej, które odbyło się w ubiegłą środę ustaliliśmy, że najbardziej potrzebną i oczekiwaną inwestycją w naszej świątyni jest nowe nagłośnienie wewnątrz i na zewnątrz. Nagłośnienie firmy RDUCH zostało zamówione, a przewidywany koszt to 17 tys. zł. Taca odpustowa w następną niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać wszystkim za każde ofiary.

4. Przypominamy, aby pamiętać o porządku na naszym cmentarzu. Śmieci wynosimy na główne śmietniki, które są na dole cmentarza, albo zabieramy ze sobą.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

6. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli po nagrodę wieczną do Pana: Michalina Mularska lat 88, ul. Kwiatowa 1; Irena Langiewicz l. 73, ul. Kanałowa 17; Janina Urlich, ul. Żeromskiego 66, Piotr Sowiński l.58, ul. Langiewicza 12, Agnieszka Czajkowska l. 41, ul. Jasna 61/15. Wieczny odpoczynek….

7. Dzisiejszy dzień i nowy tydzień zawierzmy Matce Bożej: Pod Twoją obronę…