II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021.

1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu czasu wewnętrznej przemiany i osobistego nawrócenia. Starajmy się trwać w podjętych wielkopostnych postanowienia, pamiętając uczestnictwie w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Dzisiaj Gorzkie Żale z nauką o godz. 16.30. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
  2. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 16.00 i 18.00.
  3. W czwartek 4 marca obchodzimy Święto Świętego Kazimierza, Królewicza.
  4. W piątek 5 marca rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla Niego i potrzebne łaski. Po Drodze Krzyżowej na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII i ich rodziców.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W I piątek dodatkowa Msza św. o godzinie 7.00 rano.Po południu spowiedź od godz. 15.30. W kaplicy w Jędrzejowicach spowiedź św.od godz. 14.30, Msza św. o godz. 15.00. Odwiedziny chorych po domach z racji I piątku po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 8.00.
  6. Nasze parafialne przedszkole prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2021/2022 od 1 marca do końca miesiąca. Zachęcamy wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat do pobrania karty zgłoszeniowej w budynku przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00. Gwarantujemy rodzinną atmosferę, opiekę, atrakcyjne zajęcia edukacyjne w tym j. angielski, rytmika, tańce, gimnastka korekcyjna oraz wykwalifikowaną kadrę, logopedę i psychologa. Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej
  7. Jak co roku na stoliku pod chórem stoi skrzyneczka na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim za dar serca.
  8. W sobotę na godz. 9.00 do rozbiórki sceny przy kościele zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn z odpowiednimi narzędziami.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości 140 zł. W sobotę na godzinę 9.00 do sprzątania zapraszamy parafian z ulicy Kieleckiej do państwa Łasisz do końca ulicy Kieleckiej
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.
  11. Dzisiejszy dzień i nowy tydzień zawierzmy Matce Bożej: Pod Twoją obronę