Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.06

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Kto do dzisiaj nie przystąpi do spowiedzi i Komunii św. jest w stanie grzechu ciężkiego. Przypomnijmy o tym w naszych rodzinach i w sąsiedztwie, zachęćmy do spotkania się z Chrystusem w tych sakramentach.
  2. Wczoraj przez posługę Ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego 86 osób przyjęło sakrament Bierzmowania. Módlmy się za nich, by otrzymane dary Ducha Świętego zaowocowały w ich dojrzałym chrześcijańskim życiu. Rodzicom bierzmowanych składamy serdeczne podziękowanie za złożony dla parafii dar w postaci kompletu stół czerwonych i przygotowanie kościoła i otoczenia do tej uroczystości.
  3. W tym tygodniu będziemy obchodzili wspomnienia liturgiczne:
    W poniedziałek 17.06 – Św. Brata Alberta Chmielewskiego
    W piątek 21.06 – Św. Alojzego Gonzagi
  4. W środę 19.06 o godz. 8:00 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego.
    Zapraszamy na nią nie tylko dzieci i młodzież, ale również nauczycieli i rodziców, by wspólnie dziękować Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i prosić o bezpieczne przeżycie wakacji. Zachęcamy, by na zakończenie roku szkolnego z czystym sercem przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.
  5. W czwartek – 20.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, którą w tym roku będziemy przeżywali na ul. Kieleckiej. Prosimy, by przygotować ołtarze, które będą na trasie procesji:
    I ołtarz / przy państwu Chyżowskich / – mieszkańcy ul. Bocznej, Wodącej i Kieleckiej po jednej stronie.
    II ołtarz / u państwa Kidoniów / – mieszkańcy ul. Kieleckiej po jednej stronie i Olszówki
    III ołtarz / u państwa Jaszewskich / – mieszkańcy ul. Kieleckiej po jednej stronie, Podszkodzia, Greleckiej.
    IV ołtarz / u państwa Cieplińskich / – mieszkańcy ul. Kieleckiej i Szybów
    Główną uroczystość Bożego Ciała rozpoczniemy o godz. 10:00 Mszą Św. a po niej uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Prosimy by udekorować trasę procesji. Dorosłych prosimy do niesienia Baldachimu, obrazów i feretronów a dzieci do sypania kwiatów. Dzieci klas III i IV przychodzą na procesję w strojach komunijnych. Przypominamy, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym – nie wystarczy brać udział w procesji ale mamy uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele Msze Św. będą odprawiane o 8:00, 10:00 i 17:00. W kaplicy w Jędrzejowicach Msza św. o godz. 9:00.
  6. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy pięć kolejnych rodzin z ul Armii Krajowej od strony sklepu.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
    Paweł Wesołowski zam. ul Chmielowska 81a, parafia Szewna i Julita Truchta, zam. Dobruchna 52 parafia Waśniów zapowiedź II
    Kamil Barański zam. ul. Chmielowska 28, parafia Szewna i Małgorzata Monika Wąsik zam. Chmielów ul. Kunowska 19 parafia Chmielów zapowiedź I
  8. W zakrystii do nabycia ” Mały Gość Niedzielny”
  9. Od parafian wyszła propozycja, by ofiary składane na tacę w Uroczystość Bożego Ciała przeznaczyć na prace konserwatorskie, które będą prowadzone w naszym kościele.