W niedzielę 16.12 w naszej parafii odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Specjalnie z tej okazji przygotowano dwa stoiska, na których znalazło się mnóstwo pięknych stroików i ozdób choinkowych.  Pierwsze z nich stanęło przed kościołem, gdzie rodzice dzieci z parafialnego przedszkola wraz z siostrami zakonnymi prezentowali wykonane przez siebie dekoracje. Były wśród nich pięknie udekorowane choinki, kolorowe bombki, kartki świąteczne a nawet chatka z piernika i Bożonarodzeniowa szopka. Drugie stoisko, które mogliśmy odwiedzić podczas kiermaszu było przygotowane w jednym z pomieszczeń Galerii Podziemnej. Tam również nie zabrakło ozdób i stroików, wykonanych w tym przypadku przez panie z Sekcji Rękodzieła  działającej w naszej parafii. Największą atrakcją okazały się domowe ciasta, które cieszyły się dużą popularnością. Zapach domowych wypieków i świąteczna atmosfera pozwoliły wszystkim poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Kiermasz był też okazją do wsparcia finansowego dla parafialnego przedszkola, do którego trafił całkowity dochód ze sprzedaży prezentowanych ozdób i dekoracji.

Siostry, Rodzice i Pracownicy Przedszkola Parafialnego serdecznie dziękują za każdy gest wsparcia, dobroci, modlitwy i solidarności w przygotowaniu Kiermaszu Świątecznego. Dzięki Waszej pomocy i ofiarności zebraliśmy 2402 zł. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasz wkład, we wspólne budowanie dzieła jakim jest Przedszkole Parafialne i niech napełni Wasze serca wszelką łaską i udzieli Swego Błogosławieństwa na każdy dzień.

Kategorie: Aktualności