Droga krzyżowa

Szewna

W piątek 16 marca 2018 roku odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa w plenerze. Stacje Drogi Krzyżowej umieściliśmy na terenie wokół kościoła. Większość z miejsc, w których stanęły krzyże jest wszystkim dobrze znana ale być może dla niektórych z nas była to okazja by je na nowo odkryć. Wsłuchując się w rozważania przeplecione modlitwą i śpiewem przechodziliśmy w skupieniu do kolejnych stacji, padający śnieg i rozjaśniający mrok blask pochodni i ognisk dodały temu wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru. Tegoroczną Drogę Krzyżową z powodu warunków atmosferycznych można śmiało nazwać „ekstremalną”. Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników było to równie „ekstremalne” duchowe przeżycie, które pozostanie na długo w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim księżom, siostrom zakonnym, parafianom i gościom, którzy poprzez swój udział w tym wydarzeniu przyczynili się do realizacji kolejnego gestu w ósmym roku Drogi ku Lepszemu Światu.

Kliknij by powiększyć

Jędrzejowice

Już po raz szósty w Wielki Piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Jędrzejowic. W słoneczny, ciepły piątkowy wieczór tłumnie wyruszyliśmy w drogę aby wspólnie przeżywać mękę i śmierć Jezusa. Kręte uliczki i głębokie wąwozy doprowadziły nas na najwyższy szczyt, na którym stanął niesiony przez wiernych krzyż. Chwile śmierci Jezusa podkreślił odgłos syreny strażackiej, który wywołał dreszcze i płacz u wielu osób.

Nieocenioną pomocą służyli Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jędrzejowic, czuwali oni przede wszystkim nad bezpieczeństwem w czasie wspólnego wędrowania. Pomimo, że nasi Druhowie zazwyczaj są odpowiedzialni za gaszenie pożarów, również bardzo dobrze sprawdzili się rozpalaniu ognisk, dbali o to aby każda stacja Drogi Krzyżowej była oświetlona blaskiem płomieni palącego się drewna.

Święty Augustyn powiedział: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, dlatego serdeczne podziękowania za prowadzenie śpiewu kierujemy także do scholii    z kaplicy, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Jędrzejowic.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, który czynnie włączyli się w Drogę Krzyżową, osobom czytającym rozważania, niosącym krzyż, a także wszystkim, którzy przybyli by wspólnie przeżyć mękę Jezusa. Dziękujemy również księżą z naszej parafii oraz klerykowi za wspólną wędrówkę, szczególne podziękowania składamy na ręce Księdza Artura za poprowadzenie tego wydarzenia.

Kliknij by powiększyć