Droga krzyżowa w szewnie

W piątek 16 marca 2018 roku odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa w plenerze. Stacje Drogi Krzyżowej umieściliśmy na terenie wokół kościoła. Większość z miejsc, w których stanęły krzyże jest wszystkim dobrze znana ale być może dla niektórych z nas była to okazja by je na nowo odkryć. Wsłuchując się w rozważania przeplecione modlitwą i śpiewem przechodziliśmy w skupieniu do kolejnych stacji, padający śnieg i rozjaśniający mrok blask pochodni i ognisk dodały temu wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru. Tegoroczną Drogę Krzyżową z powodu warunków atmosferycznych można śmiało nazwać „ekstremalną”. Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników było to równie „ekstremalne” duchowe przeżycie, które pozostanie na długo w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim księżom, siostrom zakonnym, parafianom i gościom, którzy poprzez swój udział w tym wydarzeniu przyczynili się do realizacji kolejnego gestu w ósmym roku Drogi ku Lepszemu Światu.