Droga krzyżowa w Jędrzejowicach

Już po raz szósty w Wielki Piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Jędrzejowic. W słoneczny, ciepły piątkowy wieczór tłumnie wyruszyliśmy w drogę aby wspólnie przeżywać mękę i śmierć Jezusa. Kręte uliczki i głębokie wąwozy doprowadziły nas na najwyższy szczyt, na którym stanął niesiony przez wiernych krzyż. Chwile śmierci Jezusa podkreślił odgłos syreny strażackiej, który wywołał dreszcze i płacz u wielu osób.

Nieocenioną pomocą służyli Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jędrzejowic, czuwali oni przede wszystkim nad bezpieczeństwem w czasie wspólnego wędrowania. Pomimo, że nasi Druhowie zazwyczaj są odpowiedzialni za gaszenie pożarów, również bardzo dobrze sprawdzili się rozpalaniu ognisk, dbali o to aby każda stacja Drogi Krzyżowej była oświetlona blaskiem płomieni palącego się drewna.

Święty Augustyn powiedział: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”, dlatego serdeczne podziękowania za prowadzenie śpiewu kierujemy także do scholii z kaplicy, a także Koła Gospodyń Wiejskich z Jędrzejowic.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, który czynnie włączyli się w Drogę Krzyżową, osobom czytającym rozważania, niosącym krzyż, a także wszystkim, którzy przybyli by wspólnie przeżyć mękę Jezusa. Dziękujemy również księżą z naszej parafii oraz klerykowi za wspólną wędrówkę, szczególne podziękowania składamy na ręce Księdza Artura za poprowadzenie tego wydarzenia.