Aktualności Parafii

Dzisiaj w naszej parafii dziekowaliśmy Dobremu Bogu za Dary ziemi, które z Jego szczodrobliwości otrzymaliśmy. „Boże, z Twoich rąk żyjemy, Choć naszemi pracujemy; Z Ciebie plenność miewa rola, My zbieramy z Twego pola. Wszystko Cię, mój Boże! chwali; Aleśmy i to poznali, Że najmilszą Ci się zdała Pracującej ręki chwała. Co rządzisz ziemią i niebem, Opatrz dzieci Twoje chlebem; Ty nam daj urodzaj złoty. My Ci dajem trud i poty. Kiedyś przyjdziem na godzinę, Gdy kończąc ziemską gościnę, Z Łazarzem po naszym zgonie Odpoczniemy na Twem łonie.” Franciszek Karpiński O rolnikach tak bardzo pięknie powiedział Papież Jan Paweł II „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić.” Dożynki są Waszym świętem, ale mają również przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb.